dio je filmske umjetnosti. Često ga u razgovoru nazivamo i crtani film, ali crtani je film samo jedna od tehnika animacije. Animacija je slika u pokretu.
je znanost i umjetnost projektiranja i oblikovanja zgrada i drugih građevina. Arhitekt je osoba koja se bavi arhitekturom.
je oblikovanje predmeta za uporabu. Postoji više vrsta dizajna, a osnovna je podjela na dizajn vizualnih komunikacija i na industrijski ili produktni dizajn.
često zvan i grafički dizajn, odnosi se na sve što se dizajnira na plohi, bilo da su to male vizitke i logotipovi, letci ili veliki plakati, vizualni identiteti tvrtka i proizvoda ili pak web-stranice i digitalni sadržaji.
vidi dizajn vizualnih komunikacija.
je način postizanja privida trodimenzijskoga prostora na dvodimenzijskoj plohi slike s pomoću geometrijske sheme.
je crtež ili slika koja dopunjava ili proširuje tekst.
bavi se oblikovanjem predmeta koji se serijski proizvode.
plesna je forma koju najčešće izvode profesionalni plesači u kazalištu ili na nekoj drugoj pozornici. Balet može biti grupni nastup, nastup u paru ili soloizvedba. Baletna predstava može imati radnju ili biti bez radnje. Klasični balet može se plesati i na suvremenu glazbu. Baletni pokret danas je temelj mnogih suvremenih plesova.
je raspored dijelova unutar cjeline.
je skup pravila idealnih proporcija u određenom razdoblju.
je način postizanja privida trodimenzijskoga prostora na dvodimenzijskoj plohi slike s pomoću geometrijske sheme.
je grafička tehnika plošnog tiska u kojoj se crtež crta na površini kamena na koji se poslije nanosi boja i otiskuju grafike.
je zaštitni znak tvrtke ili proizvoda koji se sastoji od likovnih elemenata i/ili slova.
je međusobni odnos dviju veličina.
je umjetnički prikaz određene osobe s njezinim fizičkim obilježjima i osobnošću.
je oblik vizualne komunikacije, slikovno-tekstna obavijest izložena na javnim mjestima.
je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi. Ona je zasnovana na znanju, otvorenosti, komunikaciji i slobodi mišljenja, savjesti i uvjerenju. Tolerancija je harmonija u različitostima. Ona nije samo moralna dužnost, već i politički i zakonit zahtjev. Tolerancija, vrlina koja mir može učiniti mogućim, doprinosi mijenjanju kulture rata u kulturu mira. Tolerancija nije koncesija, dobrodušnost ili popustljivost. Tolerancija je prije svega aktivan stav potaknut priznanjem univerzalnih ljudskih prava i osnovna sloboda drugih. Nikako se ne može iskoristiti kao opravdanje za kršenje osnovnih vrijednosti. Tolerantni trebaju biti pojedinci, grupe i država. Tolerancija ja odgovornost koja nosi ljudska prava, pluralizam (uključujući kulturni pluralizam), demokraciju i vladavinu zakona. Ona uključuje odbacivanje dogmatizma i apsolutizma i potvrđuje standarde postavljene u instrumentima internacionalnih ljudskih prava. Dosljedno poštovanje ljudskih prava, biti tolerantan, ne znači toleriranje socijalnih nepravdi ili odbacivanje ili slabljenje tuđih uvjerenja. To znači biti slobodan, čvrsto se držati svojih uvjerenja i prihvaćati da se i drugi drže svojih. To znači prihvaćanje činjenice da ljudska bića, prirodno različita u svojim nastupima, situacijama, govoru, ponašanju i vrijednostima, imaju pravo živjeti u miru i da budu kakvi jesu. Također znači da se nečija viđenja ne nameću drugima. Definicija UNESCO-a iz 1995.
je planiranje, osmišljavanje i oblikovanje rasporeda građevina, ulica, trgova i zelenila u javnom prostoru.